Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel Sağlık Sigortası, hastalık ya da kaza gibi istenmeyen durumların yaşanması ile ortaya çıkan sağlık masraflarının tümünün güvence altına alındığı sigorta türüdür. İsteklerinize ve beklentilerinize hitap eden özel sağlık sigortasını tercih edebilir, farklı alternatifler içinden seçiminizi kolayca yapabilirsiniz. Her anınızda yanınızda olacak ve sizi risklere karşı koruyacaktır.

 

Özel sağlık sigortası, bir kaza ya da bir hastalık neticesinde karşılaşabileceğiniz sağlık harcamalarını karşılayan bir sigorta çeşitidir. Dolayısıyla, özel sağlık sigortası sayesinde karşı karşıya kalınan sağlık giderleri sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bu durumda “özel sağlık sigortası nedir?” sorusunun en basit cevabı, poliçede tanımlanan limitler ve teminatlar ile genel ve özel şartlar kapsamında, ödemeyi taahhüt ettiğiniz prim karşılığında sağlık harcamalarının sigorta şirketi tarafından karşılanmasıdır.
Özel Sağlık Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Avantajlardan Faydalanın

Avantajlardan Faydalanın

Kurumsal, bireysel veya aile olarak özel sağlık sigortası alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası vergi indirimi almanıza da olanak tanır.

Özel Sağlık Sigortası ve Doğum

Özel Sağlık Sigortası ve Doğum

Özel sağlık sigortası ile doğum yapabilir hatta doğacak bebeğiniz için güvence oluşturabilirsiniz.

Geniş Kapsamlı Sağlık Hizmeti Alın

Geniş Kapsamlı Sağlık Hizmeti Alın

Yatarak ve ayakta tedavi teminatı ile birçok sağlık hizmetinden 1 yıl boyunca faydalanabilirsiniz.

Geniş Kapsamlı Sağlık Hizmeti Alın

Geniş Kapsamlı Sağlık Hizmeti Alın

Yatarak ve ayakta tedavi teminatı ile birçok sağlık hizmetinden 1 yıl boyunca faydalanabilirsiniz.

SİGORTA ŞİRKETLERİNDE Kİ BAŞLICA TEMİNATLAR

• Yoğun Bakım
• Küçük Müdahale
• Yatış Sonrası Fizik Tedavi
• Evde Bakım
• Yardımcı Tıbbi Malzeme
• Tıbbi Danışmanlık ve Ambulans Hizmetleri
• Suni Uzuv Teminatı
• Tercih Edilen Poliçe Kapsamındaki Ayakta Tedavi Giderleri
• Tercih Edilen Poliçe Kapsamında Gebelik Takip Giderleri
• Doğum Teminatı (Ek Teminat)
• Yeni Doğan Bebek Teminatı (Ek Teminat)
• Check-Up Teminatları (Tercih edilen ürünün kapsamında yer alıyor ise)
• Tercih Edilen Poliçe Kapsamında Rehabilitasyon Giderleri
• Kaza Sonucu Vefat Teminatı
• Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı

Özel sağlık sigortaları, gelen rapor ve faturalar doğrultusunda evde bakım şirketi ile mutabakat sağlar. Hastanın planlanan tedavileri, poliçelerindeki limitleri dolduğunda; hasta veya yakınlarının talepleri doğrultusunda hizmet sonlandırılır veya bir süre daha tedaviye devam edilir.

Sigorta şirketinin aranması halinde yerinde müdahale veya gerekli görüldüğü durumda tam teşekküllü en yakın sağlık kuruluşuna transferi hizmetinden yararlanılır. Transferi gerçekleştirilen sağlık kuruluşu eğer sigorta şirketi ile anlaşmalı değil ise tedavi masrafları karşılanmaz.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S)

18-65 yaş aralığında olan herkes özel sağlık sigortası yaptırabilir. 0-17 yaş arası çocuklara ise aileleri tarafından özel sağlık sigortası yaptırılabilir.

Özel sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler, sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Özel sağlık sigortası tekliflerini karşılaştırırken almayı düşündüğünüz poliçenin hangi hastanelerde geçerli olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası için ödenecek primler hesaplanırken birçok kriter esas alınır. Bu kriterler aşağıdaki gibidir: Sigortalının boyu ve kilosu Sigortalının yaşı ve cinsiyeti , Sigortalının daha önce geçirdiği hastalıklar, Özel sağlık sigortası poliçe limitleri, Poliçe kapsamındaki teminat limitleri, Sigorta şirketlerinin anlaşmalı kurum ağı, Sigortalının seçebileceği ek teminatlar etkileyen faktörlerdir.

Özel sağlık sigortası, ilk prim ödemesiyle beraber başlar. Poliçenizde belirtilen süre (genellikle 1 yıl) kapsamında da devam eder ve biter. Bu süre içinde primlerinizi düzenli ödeyerek poliçenin devamlılığını sağlayabilirsiniz.

Özel sağlık sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketine göre bu süre değişebilir. Geçirdiğiniz ameliyat sigorta poliçeniz kapsamındaysa ameliyat masraflarınız ortalama olarak 3 ay ile 1 yıl içinde karşılanır.

Ameliyat olduğunuz hastaneye dışarıdan gelen doktora verilecek ücret, sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. TTB’nin (Türk Tabipleri Birliği) her yıl belirlediği listeye ya da hastanenin kendi ücret politikasına göre belirlenebilir.

Özel sağlık sigortası teminatları, doğum masraflarını karşılar. Doğum teminatının içerdiği şartlar ise sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Özel sağlık sigortası tarafından hamilelik masraflarının nasıl karşılanacağı, poliçe limitlerinin sınırları ve bekleme süresi her özel sağlık sigortasında farklılık gösterebilir. Bu sebeple poliçelerin detaylı şekilde incelenmesi gerekir.

Özel sağlık sigortası poliçelerinde doğum teminatı bekleme süresi ortalama olarak 1 yıldır. Bu nedenle 1 yıl önce yaptırılması tavsiye edilir. Bazı sigorta şirketleri bu süreyi 6 aya kadar kısaltabilir. Bu konuda detayları öğrenmek için sigorta uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Sizin için en uygun poliçeyi birlikte bulabiliriz.

İhtiyaçlarınıza uygun sigorta poliçenizi seçmenizde size yardımcı oluyoruz. İlgilendiğiniz poliçe için “Teklif Al” formunu kullanarak hızlıca teklif alabilirsiniz.